polski english

Transakcje

 

Dariusz Wojdyga, Prezes Zarządu Hoop S.A.

Nosiliśmy się z zamiarem pozyskania inwestora do Hoop S.A. od jakiegoś czasu. Jak się później okazało, zadanie nie było łatwe. Rozmowy z różnymi inwestorami zajęły nam ponad dwa lata. Warto było jednak ponieść ten wysiłek. Osiągnęliśmy, dosłownie, optymalną transakcję – transakcję. jaką można sobie wymarzyć. Najpierw doprowadziliśmy do porozumienia z Kofola Holding A.S., w wyniku którego połączyliśmy dwie nasze firmy podnosząc ich wartość. Następnie, zaledwie po upływie paru miesięcy, sprzedaliśmy z Markiem Jutkiewiczem nasz pakiet prawie 30% połączonej Spółki funduszowi Enterprise Investors z premią 50% do notowań Spółki. Nie byłoby to możliwe bez wiodącej roli doradczej FIDEA."

 

Dobra konsumpcyjne

DataWartośćTransakcja

lis 18nieujawnionaPozyskanie mniejszościowych inwestorów finansowych dla OSHEE Polska Sp. o.o. 

Doradztwo finansowe dla udziałowców OSHEE Polska Sp. z o.o. w procesie pozyskania mniejszościowej inwestycji Innova Capital i Solter Capital

 

wrz 18nieujawnionaPozyskanie inwestora strategicznego dla Trec Nutrition 

Doradztwo finansowe dla właścicieli Trec Nutrition Sp. z o.o.przy pozyskaniu inwestora strategicznego, Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

 

wrz 17nieujawnionaNabycie GFT Goldfruct Sp. z o.o. przez OSHEE Polska Sp. z o.o. 

Doradztwo dla OSHEE Polska Sp. z o.o. przy nabyciu 100% udziałów w GFT Goldfruct Sp. z o.o - właściciela marki "Kinga Pienińska".

 

mar 17nieujawnionaPozyskanie inwestora finansowego dla Torf Corporation 

Doradztwo finansowe dla Torf Corporation – Fabryka Leków Sp. z o.o. i jej udziałowców przy pozyskaniu inwestora finansowego, Resource Partners

 

sty 17nieujawnionaPozyskanie inwestora branżowego dla Mosso 

Doradztwo dla Mosso Kwaśniewscy sp.j., jednego z czołowych producentów przypraw mokrych w Polsce przy pozyskaniu inwestora strategicznego – japońskiej grupy spożywczej Kewpie Corp.

 

lis 15nieujawnionaPozyskanie inwestora dla Sonko 

Doradztwo dla Sonko Sp. z o.o., czołowego producenta zdrowej żywności w Polsce, i jej właścicieli przy sprzedaży udziałów na rzecz Bounty Brands, południowoafrykańskiej grupy z sektora dóbr konsumpcyjnych i spółki portfelowej funduszu Coast2Coast.

 

wrz 11830 mln PLNPozyskanie inwestora branżowego dla Kamis 

Doradztwo dla właścicieli Kamis S.A., niekwestionowanego lidera na polskim rynku przypraw, przy sprzedaży spółki na rzecz McCormick & Company, światowego lidera branży przypraw i produktów smakowych.

 

sty 1157 mln PLNNabycie „Pifo” Eko-Strefa przez Bakalland 

Doradztwo finansowe dla Bakalland S.A., lidera rynku bakalii w Polsce, przy nabyciu 99,95% udziałów w spółce „PIFO” EKO-STREFA, producencie galanterii śniadaniowej

 
1 2