Nabycie GFT Goldfruct Sp. z o.o. przez OSHEE Polska Sp. z o.o.

Doradztwo dla OSHEE Polska Sp. z o.o. przy nabyciu 100% udziałów w GFT Goldfruct Sp. z o.o - właściciela marki "Kinga Pienińska"

FIDEA pełniła rolę wyłącznego doradcy finansowego dla OSHEE Polska Sp. z o.o. („OSHEE”) przy nabyciu 100% udziałów w GFT Goldfruct Sp. z o.o. („Kinga Pienińska”), właściciela marki Kinga Pienińska.

Istniejąca od ponad 25 lat Kinga Pienińska, pozycjonowana w obszarze górskich wód premium, jest jednym z największych polskich producentów wody mineralnej. Spółka posiada ujęcia wody zlokalizowane w otulinie Pienińskiego Parku Narodowego, co czyni ją jedną z nielicznych autentycznych wód naturalnie mineralnych. W portfolio produktowym znajdują się zarówno wody gazowane jak i niegazowane, sprzedawane w butelkach PET oraz w butelkach szklanych.

OSHEE jest liderem na polskim rynku napojów funkcjonalnych. W portfolio OSHEE znajdują się napoje izotoniczne, wody funkcjonalne oraz seria produktów witaminowych, a także produkty spożywcze, w tym batony zbożowe oraz cukierki z witaminami.
Nabycie Kingi Pienińskiej jest pierwszą akwizycją w historii działalności OSHEE.

Zespół transakcyjny

Marek DOJNOW

Marek DOJNOW

Prezes Zarządu, Partner Zarządzający

Juliusz BURSCHE

Juliusz BURSCHE

Dyrektor Zarządzający

Data

Wrzesień 2017

Sektor

Dobra konsumpcyjne

Wartość transakcji

Nieujawniona