Nabycie Wakacje.pl

Doradztwo finansowe dla Wagary Sp. z o.o. w procesie nabycia Wakacje.pl, czołowego polskiego agenta biur podróży działającego w kanałach sprzedaży bezpośredniej, głównie w Internecie oraz poprzez call centre

W dniu 21. września 2007 roku grupa funduszy inwestycyjnych, sfinalizowała zakup 100% udziałów portalu turystycznego Wakacje.pl, od jego założycieli Mariusza Panka i Michała Kaczorowskiego. Strony nie zdecydowały się na ujawnienie wartości transakcji. FIDEA pełniła w transakcji funkcję doradcy finansowego nabywców.

Portal Turystyczny Wakacje.pl istnieje od 1999 roku. Obecnie jest krajowym liderem wśród Internetowych biur podróży i ogólnopolskich serwisów turystycznych. Profesjonalny zespół doradców Wakacje.pl sprzedaje usługi ponad 100 renomowanych biur podróży. W ofercie portalu prezentowanych jest w sezonie ponad 200 tysięcy ofert turystycznych. Oferty wszystkich touroperatorów aktualizowane są na bieżąco przez 24 godziny na dobę.

Po dokonaniu inwestycji nowi właściciele zamierzają umocnić pozycję Wakacji.pl jako lidera na krajowym rynku turystycznym, a także rozszerzyć działalność Spółki na najatrakcyjniejsze rynki regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Zespół transakcyjny

Marek DOJNOW

Marek DOJNOW

Prezes Zarządu, Partner Zarządzający

Data

Wrzesień 2007

Sektor

TMT

Wartość transakcji

Nieujawniona