Pozyskanie inwestora strategicznego, Bounty Brands dla Sonko

Doradztwo dla Sonko Sp. z o.o., czołowego producenta zdrowej żywności w Polsce, i jej właścicieli przy sprzedaży udziałów na rzecz Bounty Brands, południowoafrykańskiej grupy z sektora dóbr konsumpcyjnych i spółki portfelowej funduszu Coast2Coast

FIDEA pełniła rolę wyłącznego doradcy finansowego dla Sonko Sp. z o.o., wiodącego w Polsce producenta ryżu, kasz oraz wyrobów piekarniczych, i jej udziałowców przy pozyskaniu inwestora strategicznego – południowoafrykańskiej grupy spożywczej Bounty Brands.

Jest to pierwsza międzynarodowa transakcja i pierwsza akwizycja w segmencie żywności dla Bounty Brands, spółki portfelowej funduszu Coast2Coast. Sonko oferuje produkty pod markami Sonko, Risana, Albaris i PopCool, współpracuje również z największymi polskimi sieciami handlowymi w ramach oferty marek własnych. Jest liderem na rynku ryżu, wafli ryżowych i pieczywa lekkiego, a także producentem wielu innowacyjnych produktów w szybko rosnącej kategorii zdrowych przekąsek. Produkty spółki są eksportowane do 22 krajów na całym świecie.

Zespół transakcyjny

Adam JABŁOŃSKI

Adam JABŁOŃSKI

Wiceprezes Zarządu, Partner Zarządzający

Jan MATEŃKO

Jan MATEŃKO

Dyrektor Zarządzający

Data

Listopad 2015

Sektor

Dobra konsumpcyjne

Wartość transakcji

Nieujawniona