Doradztwo finansowe dla właścicieli Bayleg S.A. przy pozyskaniu inwestora strategicznego w postaci Grupy Alliando 29 czerwca 2021

FIDEA pełniła rolę wyłącznego doradcy finansowego dla Bayleg S.A. i jego właścicieli przy sprzedaży firmy do inwestora strategicznego – Grupy Alliando, znaczącego europejskiego gracza na rynku dystrybucji produktów weterynaryjnych.

Bayleg jest drugim największym dystrybutorem produktów weterynaryjnych w Polsce, który oferuje ponad 12 000 produktów, obecnym na rynku od prawie 30 lat. Przejęcie pozwoli Alliando rozszerzyć swoją obecność w Europie i uzyskać wiodącą pozycję na rynku w Polsce, jednocześnie wzmacniając plany rozwoju firmy w Europie Wschodniej w głównym segmencie dystrybucji weterynaryjnej.

Cieszę się, że Bayleg dołącza do Grupy Alliando, jednego z czołowych dystrybutorów produktów weterynaryjnych w Europie. Dalszy dynamiczny rozwój Baylegu wzmocnią zidentyfikowane synergie. Rodzinne podejście do zarządzania w Alliando Group, reprezentowane przez Jacquesa i Diego Mignota przystają do sposobu prowadzenia naszej firmy i powinny być przesłanką do dalszego dynamicznego rozwoju na wymagającym rynku

– powiedział Andrzej Woźnica, założyciel Bayleg.

Ta transakcja z wiodącym graczem na jednym z najbardziej dynamicznych rynków w Europie była dla nas oczywistą decyzją. Co więcej, pozycjonowanie i wartości Bayleg doskonale wpisują się w wizję naszej firmy i pozwolą nam utrzymać Grupę na doskonałym poziomie w skali międzynarodowej.

– powiedział Diego Mignot, Dyrektor Zarządzający Grupy Alliando.