Doradztwo finansowe dla TAKONI przy nabyciu Grupy METKOM oraz pozyskaniu finansowania akwizycyjnego

Takoni, wiodący polski producentów wyrobów gumowych, gumowo-metalowych i poliuretanowych, nabywa 100% udziałów w spółkach Metkom Król i SW Armatura („Grupa Metkom”), specjalizujących się w rozwiązaniach z zakresu rurociągów, instalacji gazowych i energetycznych.

(więcej…)

Bielenda przejmuje właściciela marki Miya Cosmetics, poszerza swoje portfolio produktowe

Bielenda Kosmetyki Naturalne, wspierana przez inwestora Innova Capital, przejmie pełen pakiet udziałów w spółce Kanani Europe, która jest producentem polskich kosmetyków pod marką Miya Cosmetics. W ramach transakcji, TDJ – dotychczasowy właściciel firmy – dołączy do akcjonariatu Grupy Bielenda.

(więcej…)

FIDEA liderem doradztwa M&A w Polsce według prestiżowego rankingu Mergermarket

Z ogromną satysfakcją informujemy, że FIDEA zajęła zaszczytne 1. miejsce w rankingu doradców M&A prowadzonym przez Mergermarket pod względem wartości transakcji zrealizowanych na rynku niepublicznym w Polsce w roku 2023.

(więcej…)

Paweł Marchewka Liderem Polskiego Biznesu 2023, Forbes 01/2024

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że prezes i założyciel Techland S.A., Paweł Marchewka zajął zaszczytne 1. miejsce w prestiżowym rankingu magazynu Forbes – „Liderzy Biznesu 2023”. Zdeklasował pozostałych nominowanych dzięki transakcji o międzynarodowym rozgłosie – pozyskaniu dla Techlandu strategicznego partnera w postaci światowego lidera rynku gamingu –  Tencent.

(więcej…)

Doradztwo finansowe dla właścicieli Torf Corporation Sp. z o. o. przy pozyskaniu inwestora strategicznego – Bielenda Kosmetyki Naturalne

Torf Corporation to spółka o ugruntowanej pozycji działająca na polskim rynku kosmetycznym od ponad 20 lat. Produkty Torf Corporation są dostępne zarówno w Polsce jak i w innych krajach Europy Środkowo Wschodniej. W 2017 roku pakiet większościowy akcji Torf Corporation nabył Resource Partners, niezależny fundusz private equity.

(więcej…)

Doradztwo finansowe dla jednego z założycieli i akcjonariuszy Grupy American Heart of Poland, przy pozyskaniu inwestora strategicznego Gruppo San Donato

Grupa American Heart of Poland powstała ponad 21 lat temu z inicjatywy lekarzy z Polski i Stanów Zjednoczonych. Obecnie w jej skład wchodzą szpitale wieloprofilowe, oddziały kardiologii i kardiochirurgii oraz chirurgii naczyniowej, poradnie, laboratoria diagnostyczne i pracownie diagnostyki obrazowej, Uzdrowisko Ustroń oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe. Grupa współpracuje z zespołami ratownictwa medycznego oraz siecią szpitali wojewódzkich oraz powiatowych, uzupełniając w ten sposób sieć ratownictwa medycznego.

(więcej…)

FIDEA pełniła rolę doradcy finansowego dla właścicieli Techland S.A. przy pozyskaniu partnera strategicznego, Tencent

Techland jest wiodącym producentem i wydawcą gier wideo AAA, zatrudniającym ponad 450 osób, z siedzibą we Wrocławiu oraz drugim biurem i studiem w Warszawie. Firma została założona i jest prowadzona przez Pawła Marchewkę od 1991 roku. Specjalizuje się w grach AAA z otwartym światem m.in. Call of Juarez (2006), Dying Light oraz Dying Light 2 (2015 i 2022; do dziś łącznie ponad 30 mln sprzedanych sztuk), którymi gracze mogą się cieszyć na wszystkich głównych platformach (PC, konsole Xbox i PlayStation). Techland posiada również własny, autorski silnik do tworzenia gier.

(więcej…)

FIDEA pełniła rolę doradcy finansowego dla Goodspeed Sp. z o.o. przy nabyciu Caterings, dostawcy kompleksowych rozwiązań i usług w obszarze IT dla branży cateringów dietetycznych

Caterings dostarcza oprogramowanie dedykowane dla branży cateringów dietetycznych. CRM opracowywane przez spółkę umożliwiają sprawne przyjmowanie i przetwarzanie zamówień oraz zarządzanie płatnościami. Strategia rozwoju Caterings zakłada rozwój we wszystkich segmentach klientów i kontynuację wyróżniania się innowacyjnością oraz najwyższą jakością oprogramowania.

(więcej…)

FIDEA pełniła rolę doradcy finansowego dla wiodącego właściciela Grupy EcoWipes, przy pozyskaniu inwestorów finansowych: Cornerstone Investment Management i Kartesia

Grupa EcoWipes jest czołowym graczem na rynku produktów higienicznych i kosmetycznych takich jak chusteczki, płatki kosmetyczne, waciki oraz czyszczących. Swoje produkty sprzedaje zarówno pod własnymi markami jak Tami, Rapid Clean oraz jako private label dla największych sieci handlowych, takich jak Lidl, Biedronka i Auchan, dzięki czemu produkty firmy są dostępne nie tylko w Polsce lecz również w wielu europejskich sklepach.

(więcej…)