„Ranking Liderzy Biznesu 2006” – Forbes 09/2006

W numerze 09/2006 magazynu Forbes w artykule pt. „Ranking – liderzy biznesu 2006” przybliżane są sylwetki kilku spośród najbardziej znanych polskich biznesmenów. W części o Jerzym Staraku Marek Dojnow komentuje biznes spółki ZT Kruszwica:

(więcej…)

„Figa dla Ernst & Young” – Forbes 08/2006

W numerze 08/2006 magazynu Forbes w artykule pt. „Figa dla Ernst & Young” opisywane jest odejście z polskiego oddziału E&Y kilku grup pracowników wyższego szczebla, którzy założyli własne firmy. Przytaczane są również inne przypadki tego typu:

(więcej…)

„Satyra na bożą krówkę” – Forbes 07/2006

W numerze 07/2006 magazyn Forbes przybliża w artykule pt. „Satyra na bożą krówkę” sieć dyskontów Biedronka, należącą do portugalskiej grupy Jeronimo Martins. Marek Dojnow był jedną z osób poproszonych o komentarz:

(więcej…)

ZT Kruszwica podpisała plan połączenia z Ewico, ZPT Olvit oraz Olvit Pro

W czerwcu 2006r. liderzy polskiego sektora tłuszczowego: ZT Kruszwica S.A., Ewico Sp. z o.o., Olvit-Pro Sp. z o.o. oraz ZPT Olvit Sp. z o.o., podali do wiadomości publicznej plan połączenia, w związku z realizacją procesu fuzji ww. spółek. W następstwie planowanej transakcji powstanie podmiot będący największym producentem produktów na bazie tłuszczy roślinnych w Polsce, z rocznymi obrotami sięgającymi 1,5 mld zł.

(więcej…)

Exatel – skuteczne wyjście z inwestycji w Pro Futuro

22 maja br. doszło do zwarcia umowy sprzedaży obligacji i akcji Pro Futuro posiadanych przez Exatel. Po ponad sześciomiesięcznych negocjacjach ze zmiennymi kolejami losu udało się Exatel odzyskać pełną wartość inwestycji finansowej w Pro Futuro. 

(więcej…)

„Alicja w krainie banków” – Forbes 03/2006

W numerze 03/2006 magazynu Forbes w artykule pt. „Alicja w krainie banków” omawiana jest fuzja Pekao SA i Banku BPH. W artykule Marek Dojnow komentuje biznes UniCredit:

(więcej…)

„Rodzimy kapitał naciera” – Forbes 01/2006

W numerze 01/2006 magazyn Forbes opisuje rynek fuzji i przejęć w 2005 roku w artykule pt. „Rodzimy kapitał naciera”. Marek Dojnow został poproszony o komentarz do prywatyzacji Huty Częstochowa:

(więcej…)