FIDEA doradza American Heart of Poland przy pozyskaniu inwestora, funduszu Advent International w największej transakcji w polskiej służbie zdrowia w 2011 roku

W październiku 2011r. ogłoszone zostało podpisanie umowy inwestycyjnej zamykającej transakcję pomiędzy American Heart of Poland S.A. (AHP), jednym z najważniejszych w Polsce podmiotów leczących schorzenia sercowo-naczyniowe oraz Advent International, międzynarodowym funduszem private equity.

(więcej…)

„Jedzenie w cenie” – Forbes 10/2011

W numerze 10/2011, w artykule pt. „Jedzenie w cenie” dziennikarze miesięcznika Forbes przybliżają sytuację na polskim rynku żywności i napojów. Przedstawione zostały min. postępująca konsolidacja sektora mrożonek, soków i napojów,dań gotowych, bakalii i żywności ekologicznej. W artykule wspomniano również o wysokich oczekiwaniach cenowych właścicieli. Jedną z osób poproszonych o komentarz do sytuacji w branży był Marek Dojnow:

(więcej…)

„Naturalne drogerie” – Forbes 10/2011

W numerze 10/2011, w artykule pt. „Naturalne drogerie” dziennikarze miesięcznika Forbes przybliżają sytuację na polskim rynku drogerii, który wkroczył w przyspieszoną fazę konsolidacji. Marek Dojnow komentuje sytuację w branży następująco:

(więcej…)

McCormick finalizuje nabycie Kamis

Po nieco ponad dwóch miesiącach od podpisania umowy sprzedaży akcji Kamis S.A., niekwestionowanego lidera na polskim rynku przypraw, na rzecz McCormick & Company, Incorporated, światowego lidera branży przypraw i produktów smakowych, stronom udało się skutecznie zamknąć transakcję.

(więcej…)

FIDEA doradza właścicielom Kamis S.A. przy pozyskaniu inwestora strategicznego

Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy strategicznych możliwości rozwoju, akcjonariusze spółki Kamis zdecydowali się pozyskać inwestora strategicznego, McCormick & Company, Incorporated – światowego lidera branży przypraw i produktów smakowych.

(więcej…)

ArcelorMittal przejmuje polską część biznesu dystrybucyjnego Cognor S.A.

W maju 2011r. doszło do zamknięcia transakcji sprzedaży polskich aktywów dystrybucyjnych Cognor S.A. na rzecz spółek z Grupy ArcelorMittal.

(więcej…)

„Zamiar na siły – nigdy odwrotnie” – Forbes 04/2011

W numerze 04/2011, w artykule pt. „Zamiar na siły – nigdy odwrotnie” dziennikarze magazynu Forbes zajmują się tematyką zagranicznej ekspansji polskich przedsiębiorstw. Opisane zostały min. próby stworzenia międzynarodowych korporacji podejmowane przez Bioton i Comarch. Marek Dojnow komentuje obecne podejście polskich spółek do rozwoju zagranicznego:

(więcej…)

FIDEA doradza Cognor S.A. przy sprzedaży międzynarodowej części biznesu dystrybucyjnego

W lutym 2011r., po niespełna dwóch miesiącach od podpisania warunkowej umowy zbycia 100% udziałów Cognor Stahlhandel GmbH przez Cognor S.A. i Złomrex S.A. na rzecz spółek Eff eins Beteiligungsverwaltung GmbH i Eff zwei Beteiligungsverwaltung GmbH, stronom udało się skutecznie zamknąć transakcję.

(więcej…)

FIDEA doradza Bakalland S.A. przy zakupie Pifo Eko-Strefa

31 stycznia 2011r. Bakalland S.A., lider rynku bakalii w Polsce, nabył 99,95% udziałów w spółce „PIFO” EKO-STREFA od dwóch osób fizycznych, Pana Sławomira Ryczkowskiego oraz Pana Sebastiana Ryczkowskiego za PLN 57mln.

(więcej…)