Wywiad Portalu Spożywczego z Markiem Dojnowem

We wrześniu 2013 Portal Spożywczy opublikował obszerny wywiad z Markiem Dojnowem. Rozmowa toczyła się na temat konsolidacji wielu sektorów rynku spożywczego i zaangażowaniu w ten proces funduszy Private Equity.

(więcej…)

Objęcie przez American Heart of Poland większościowego pakietu akcji w Swissmed Vascular

W sierpniu 2013r. spółka American Heart of Poland S.A. (AHP) zawarła umowę ze Swissmed Centrum Zdrowia S.A., na mocy której doszło do podwyższenia kapitału zakładowego w spółce Swissmed Vascular Sp. z o.o. prowadzącej działalność w obszarze leczenia szpitalnego w zakresie kardiologii inwazyjnej, chirurgii naczyń i kardiochirurgii w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak również ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie kardiologii, oraz zaoferowania wszystkich nowo utworzonych udziałów AHP.

(więcej…)

FIDEA doradza Rockfin Sp. z o.o. przy pozyskaniu inwestora finansowego

W czerwcu 2013 r. fundusz private equity Tar Heel Capital objął 60% udziałów w Rockfin Sp. z o.o, jednym z wiodących międzynarodowych producentów układów olejowych, ciśnieniowych i filtracyjnych znajdujących zastosowanie w energetyce, przemyśle wydobywczym i papierniczym.

(więcej…)

FIDEA nominowana w kategorii Najlepszy Doradca Corporate Finance

Podczas czwartej edycji konferencji „Private Equity Forum & Awards Gala” organizowanej przez Executive Club, FIDEA została nominowana do nagrody Diament Private Equity 2012, w kategorii Najlepszy Doradca Corporate Finance.

„Szklanka do połowy pełna” – Forbes 2/2013

Na łamach lutowego wydania miesięcznika „Forbes” ukazał artykuł pt. „Szklanka do połowy pełna” przybliżający sytuację na polskim rynku fuzji i przejęć w 2012 roku.

(więcej…)