Doradztwo finansowe dla TAKONI przy nabyciu Grupy METKOM oraz pozyskaniu finansowania akwizycyjnego

Takoni, wiodący polski producentów wyrobów gumowych, gumowo-metalowych i poliuretanowych, nabywa 100% udziałów w spółkach Metkom Król i SW Armatura („Grupa Metkom”), specjalizujących się w rozwiązaniach z zakresu rurociągów, instalacji gazowych i energetycznych.

(więcej…)

Bielenda przejmuje właściciela marki Miya Cosmetics, poszerza swoje portfolio produktowe

Bielenda Kosmetyki Naturalne, wspierana przez inwestora Innova Capital, przejmie pełen pakiet udziałów w spółce Kanani Europe, która jest producentem polskich kosmetyków pod marką Miya Cosmetics. W ramach transakcji, TDJ – dotychczasowy właściciel firmy – dołączy do akcjonariatu Grupy Bielenda.

(więcej…)

FIDEA liderem doradztwa M&A w Polsce według prestiżowego rankingu Mergermarket

Z ogromną satysfakcją informujemy, że FIDEA zajęła zaszczytne 1. miejsce w rankingu doradców M&A prowadzonym przez Mergermarket pod względem wartości transakcji zrealizowanych na rynku niepublicznym w Polsce w roku 2023.

(więcej…)

Paweł Marchewka Liderem Polskiego Biznesu 2023, Forbes 01/2024

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że prezes i założyciel Techland S.A., Paweł Marchewka zajął zaszczytne 1. miejsce w prestiżowym rankingu magazynu Forbes – „Liderzy Biznesu 2023”. Zdeklasował pozostałych nominowanych dzięki transakcji o międzynarodowym rozgłosie – pozyskaniu dla Techlandu strategicznego partnera w postaci światowego lidera rynku gamingu –  Tencent.

(więcej…)

Doradztwo finansowe dla właścicieli Torf Corporation Sp. z o. o. przy pozyskaniu inwestora strategicznego – Bielenda Kosmetyki Naturalne

Torf Corporation to spółka o ugruntowanej pozycji działająca na polskim rynku kosmetycznym od ponad 20 lat. Produkty Torf Corporation są dostępne zarówno w Polsce jak i w innych krajach Europy Środkowo Wschodniej. W 2017 roku pakiet większościowy akcji Torf Corporation nabył Resource Partners, niezależny fundusz private equity.

(więcej…)