Bielenda przejmuje właściciela marki Miya Cosmetics, poszerza swoje portfolio produktowe 28 lutego 2024

Bielenda Kosmetyki Naturalne, wspierana przez inwestora Innova Capital, przejmie pełen pakiet udziałów w spółce Kanani Europe, która jest producentem polskich kosmetyków pod marką Miya Cosmetics. W ramach transakcji, TDJ – dotychczasowy właściciel firmy – dołączy do akcjonariatu Grupy Bielenda.

FIDEA pełniła rolę doradcy finansowego właścicieli Bielenda przy pozyskaniu inwestora finansowego Innova Capital w styczniu 2021. Dzięki tej transakcji, przy wsparciu funduszu Innova Capital, Bielenda stała się głównym konsolidatorem na polskim rynku kosmetycznym. FIDEA doradzała stronie sprzedającej w dwóch poprzednich transakcjach Bielendy: przejęciu marek DERMIKA i SORAYA od norweskiej grupy Orkla Care oraz ubiegłorocznego przejęcia Torf Corporation – właściciela marek TOŁPA i ON.

Pragniemy pogratulować Grupie Bielenda najnowszej transakcji i życzyć dalszego wzrostu na dynamicznie zmieniającym się rynku kosmetycznym.

Naszym wspólnym celem i ambicją jest umocnienie pozycji na rynku wewnętrznym oraz odważne konkurowanie na rynkach globalnych. Aby sprostać wyzwaniom, które się z tym wiążą, musimy stawiać na nieustanny wzrost i budowanie przewagi, którą zapewnia innowacyjność oraz różnorodność produktów, nowoczesne zaplecza laboratoryjne czy zdolności produkcyjne i logistyczne. Wszystko to jest możliwe, właśnie dzięki takim inwestycjom, jak akwizycja Miya Cosmetics.

– stwierdził Marek Bielenda, prezes Bielenda Kosmetyki Naturalne.

Więcej informacji można zaleźć w depeszy PAP: https://biznes.pap.pl/pl/news/pap/info/3552598,bielenda-przejmie-kanani-europe–producenta-kosmetykow-pod-marka-miya-cosmetics