FIDEA doradza Złomrex S.A. przy sprzedaży międzynarodowej części biznesu dystrybucyjnego przez Cognor S.A.

W grudniu 2010r. Złomrex S.A. wraz z Cognor S.A. podpisały umowę sprzedaży 100% udziałów w grupie Cognor Stahlhandel GmbH, która odpowiada za prowadzenie międzynarodowej części biznesu dystrybucyjnego w szeregu krajów Europy Środkowo-Wschodniej, ze spółkami Eff eins Beteiligungsverwaltung GmbH i Eff zwei Beteiligungsverwaltung GmbH z siedzibami w Wiedniu za kwotę ok. EUR 32,7mln.

(więcej…)

FIDEA doradza Złomrex S.A. przy sprzedaży polskiej części biznesu dystrybucyjnego przez Cognor S.A.

W listopadzie 2010r. spółki z grupy Cognor S.A. podpisały umowę sprzedaży aktywów stanowiących większość biznesu dystrybucyjnego na terenie Polski ze spółkami z grupy ArcelorMittal za kwotę ok. PLN 177,6mln.

(więcej…)

Wywiad Portalu Spożywczego z Markiem Dojnowem – 3 listopada 2010

W listopadzie 2010 Portal Spożywczy opublikował obszerny wywiad z Markiem Dojnowem. Rozmowa toczyła się na temat sytuacji w polskim sektorze spożywczym oraz w największych firmach tego rynku, m.in. Agros Nova, Hortex, Maspex, Kamis, Wedel czy Jutrzenka.

(więcej…)

„Wielkie wyciskanie” – Forbes 08/2010

W numerze 08/2010, w artykule pt. „Wielkie wyciskanie ” dziennikarze miesięcznika Forbes przybliżyli obecną sytuację na polskim rynku napojów. Opisane zostały m.in. ostatnia transakcja w tym sektorze, czyli sprzedaż Agros Nova funduszowi IK Investment Partners, wznowienie rozmów o współpracy Pepsi Co i Maspexu oraz plany wyjścia z Hortexu funduszu Argan Capital. W artykule wspomniano również o aukcji Hortexu, która miała miejsce dwa lata temu i zakończyła się niepowodzeniem ze względu na niespełnienie oczekiwań cenowych właściciela. O komentarz do tamtej transakcji poproszono Marka Dojnowa:

(więcej…)

„Filmowy kanał” – Forbes 03/2010

W numerze 03/2010, w artykule pt. „Filmowy kanał ” dziennikarze magazynu Forbes zajmują się tematyką inwestycji w produkcję filmową. Jedną z głównych kwestii poruszanych w artykule był debiut spółki East Pictures, która zajmuje się inwestowaniem w projekty i produkcje filmowe, na alternatywnym rynki akcji NewConnect. Jedną z osób poproszonych o komentarz do sytuacji w tej branży był Marek Dojnow:

(więcej…)

FIDEA zmienia siedzibę

Po prawie pięciu latach spędzonych w biurowcu Liberty Corner przy ul. Mysiej 5 otworzyliśmy swoje podwoje w biurowcu Zaułek Piękna przy ul. Pięknej 18. Nasi klienci i kontrahenci będą jeszcze bardziej zadowoleni nie tylko ze współpracy z nami, ale również z większej przestrzeni biurowej i większej liczby sal konferencyjnych, z których będą mogli korzystać. Nasi pracownicy korzystają już z nieukrywaną radością z wygód nowego biura! Zapraszamy do nowej siedziby FIDEA.

„Walka M&A z IPO” – Forbes 02/2010

W numerze 02/2010, w artykule pt. „Walka M&A z IPO” magazyn Forbes przybliża aktualną sytuację na polskich rynkach fuzji i przejęć oraz papierów wartościowych. Rok 2010 zapowiada się ciekawie na obu frontach. Z jednej strony wyraźnie odżył rynek IPO, napędzany przede wszystkim przez zapowiadane oferty dużych spółek Skarbu Państwa, tj. Tauronu, PZU oraz GPW. Z drugiej strony, po okresie stagnacji, widać również zwiększoną aktywność na rynku fuzji i przejęć. Patrząc na rynek M&A z globalnej perspektywy, firmy będą upatrywać w fuzjach i przejęciach szansy na wzrost zysków, po tym jak dokonały cięcia kosztów w roku 2009. Również polskie spółki są obecnie bardziej skore do rozmów i ruchów konsolidacyjnych, m.in. przez rosnącą konkurencję. Marek Dojnow komentuje w artykule ten trend następująco:

(więcej…)

„Gracze roku 2010 – Dobra konsumpcyjne, handel i usługi” – Forbes 01/2010

W numerze 01/2010 magazynu Forbes znalazł się artykuł pt. „Gracze roku 2010 – Dobra konsumpcyjne, handel i usługi” o obecnej sytuacji kilku spośród największych firm z sektora FMCG: CEDC, Eurocash oraz Emperia. W artykule Marek Dojnow komentuje powodzenie emisji akcji i obligacji CEDC z listopada 2009r.:

(więcej…)