„Korzystne embargo”, Forbes 09/2014

Na łamach wrześniowego wydania miesięcznika Forbes ukazał się artykuł pt. „Korzystne embargo”, w którym przedstawione zostały alternatywne ścieżki ekspansji dla firm z sektora spożywczego, objętego przez rosyjskie embargo.

(więcej…)

„Maspex, czyli jak Pawiński zbudował swoje imperium”, Forbes 07/2014

Na łamach lipcowego wydania miesięcznika Forbes ukazał się artykuł pt. „Maspex, czyli jak Pawiński zbudował swoje imperium”, opisujący historię i perspektywy rozwoju przedsiębiorstwa Maspex.

(więcej…)

FIDEA partnerem IX edycji Akademii Liderów Rynku Kapitałowego

W dniu 30 czerwca 2014 roku zainagurowana została IX edycja Akademii Liderów Rynku Kapitałowego (ALRK), wspierająca rozwój studentów i absolwentów najlepszych uczelni w Polsce. Program jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji 2065 im. Lesława A. Pagi i Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz najważniejszych firm i instytucji polskiego rynku kapitałowego. Tegoroczną inaugurację Akademii swoim wykładem uświetnił prezes NBP, prof. Marek Belka, który wygłosił prelekcję na temat powiązań pomiędzy gospodarką i polityką społeczną.

(więcej…)

Wywiad Portalu Spożywczego z Adamem Jabłońskim

W czerwcu 2014 Portal Spożywczy opublikował wywiad z Adamem Jabłońskim, Partnerem w FIDEA. Rozmowa dotyczyła strategii Agros Nova i ich możliwości rozwoju w konkretnych segmentach rynku spożywczego. Cała treść artykułu jest dostępna na stronie internetowej Portalu Spożywczego.

FIDEA partnerem V edycja konferencji Private Equity Forum

W dniu 3 czerwca w Warszawie odbyła V edycja konferencji Private Equity Forum, połączona z galą rozdania nagród dla szczególnie wyróżniających się spółek z branży.

(więcej…)

Nabycie przez Life Healthcare Group większościowego pakietu akcji w Scanmed Multimedis

W kwietniu 2014 r. Life Healthcare Group, poprzez swoją spółkę zależną nabyła 80,65% pakiet akcji w Scanmed Multimedis S.A., jednej z wiodących firm na rynku prywatnej opieki medycznej w Polsce. 

(więcej…)