FIDEA partnerem V edycja konferencji Private Equity Forum 5 czerwca 2014

W dniu 3 czerwca w Warszawie odbyła V edycja konferencji Private Equity Forum, połączona z galą rozdania nagród dla szczególnie wyróżniających się spółek z branży.

Uczestnicy konferencji rozmawiali min. o obrazie rynku private equity w Polsce i regionie, budowaniu globalnej wartości firmy przy pomocy funduszy PE oraz pozyskiwaniu kapitału w różnych fazach rozwoju przedsiębiorstwa. Jednym z zaproszonych ekspertów był Adam Jabłoński, Partner FIDEA, który wziął udział w panelu „Private equity drogą do innowacyjnej gospodarki”, podczas którego dyskutowano o stopniu innowacyjności polskiej gospodarki, oraz skali i możliwościach wspierania innowacyjnych projektów przez fundusze typu venture capital i private equity.

Po konferencji odbyła się uroczysta gala rozdania nagród „Diamenty Private Equity” za osiągnięcia w 2013 roku. Nagrodę w kategorii fundusz roku otrzymał Mid Europa Partners. Spółkami portfelowymi roku zostały LiveChat Software, z portfela Tar Heel Capital (Small Cap), Siódemka, z portfela Abris Capital Partners (Mid Cap) i Emitel z portfela Montagu Private Equity (Large Cap). Ostatnia z wymienionych spółek otrzymała również nagrodę w kategorii wyjście roku. Za osobowość roku został uznany Jacek Korpała z ARX Equity Parnters oraz ex aequo Bill Watson z Value4Capital i Robert Manz z Enterprise Investors.

Pełne informacje o konkursie i laureatach dostępne są na stronie internetowej wydarzenia.

Organizatorem wydarzenia był Executive Club, a jednym z partnerów FIDEA Corporate Finance.