Doradztwo finansowe dla funduszu Bridgepoint, wiodącego akcjonariusza Smyk S.A. przy wykupie menedżerskim przez konsorcjum inwestorów 3 maja 2024

Smyk jest liderem polskiego rynku produktów dla dzieci i młodych rodzin oraz wiodącym graczem w Rumunii i na Ukrainie. Firma działa w modelu omnichannel, zarządzając siecią około 280 specjalistycznych sklepów stacjonarnych, a także dynamicznie rozwijającą się platformę e-commerce, dostępną zarówno poprzez stronę internetową, jak i aplikację mobilną.

Smyk jest właścicielem rozpoznawalnych marek własnych: CoolClub, oferującej odzież dziecięcą oraz Smiki, specjalizującej się w zabawkach i akcesoriach. Firma posiada również ugruntowaną pozycję na arenie międzynarodowej, współpracując z siecią sklepów partnerskich w ponad 20 krajach Europy i Azji.

Transakcja wykupu menedżerskiego Smyk S.A. została zrealizowana przez konsorcjum inwestorów, w skład którego weszli Pan Michał Grom, Prezes Zarządu Grupy Smyk, Pan Maciej Zużałek oraz fundusz Accession Capital Partners. Konsorcjum nabyło 100% akcji Spółki od funduszu Bridgepoint, który był właścicielem Smyka od 2016 roku, kiedy to przejął go od Grupy Empik.