Doradztwo finansowe dla właścicieli Bielenda Kosmetyki Naturalne Sp. z o. o., przy pozyskaniu inwestora finansowego w postaci Innova Capital 14 stycznia 2021

FIDEA pełniła rolę wyłącznego doradcy finansowego dla właścicieli Bielenda Kosmetyki Naturalne Sp. z o. o., przy pozyskaniu inwestora finansowego w postaci Innova Capital.

Bielenda, jeden z wiodących podmiotów na polsku rynku kosmetycznym i numer jeden w kategorii pielęgnacji twarzy, to jedna z najszybciej rozwijających się spółek na krajowym rynku kosmetycznym, która w ostatnich 3 latach notowała średni roczny wzrost przychodów na poziomie ponad 20%, istotnie lepszym niż średni wzrost rynku w tym okresie. Z własnym centrum badawczym i innowacyjnym zespołem R&D, spółka dysponuje unikalnymi kompetencjami w zakresie rozwoju nowych produktów, potwierdzonymi długą historią udanych wdrożeń. Portfel spółki to wyłącznie produkty markowe, a dwie największe marki spółki to Bielenda – wiodąca kosmetyczna marka detaliczna oraz Bielenda Professional – marka skierowana do klientów profesjonalnych, w tym do salonów kosmetycznych, SPA i hoteli. Produkty spółki są dostępne we wszystkich wiodących sieciach drogeryjnych w kraju, a także w kanale nowoczesnym oraz na platformach online i wielu rynkach zagranicznych.

Innova Capital inwestuje w spółki z regionu CEE, aktywne w sektorze dóbr konsumenckich, usług finansowych, TMT, ochrony zdrowia, przemysłu lub usług dla biznesu. W trakcie ponad 25 lat działalności fundusze Innova Capital wsparły rozwój prawie 60 przedsiębiorstw z 10 krajów w regionie, inwestując łącznie blisko 1 mld EUR.