Doradztwo finansowe dla właścicieli Da Grasso Sp. z o.o. przy pozyskaniu inwestora strategicznego w postaci Grupy Orkla 14 września 2022

FIDEA pełniła rolę wyłącznego doradcy finansowego dla Da Grasso Sp. z o.o. i jej właścicielek przy pozyskaniu dla firmy inwestora strategicznego – Grupy Orkla, znaczącego europejskiego gracza na rynku markowych produktów konsumenckich oraz wiodącego operatora sieci pizzerii: Kotipizza i New York Pizza.

Da Grasso to lider na polskim rynku franczyzowych sieci pizzerii w Polsce, posiadająca 193 lokale w całym kraju.

Da Grasso to bardzo dobrze prowadzony biznes, który osiągnął silną pozycję na rozwijającym się polskim rynku pizzy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego partnerstwa z założycielką i prezes Da Grasso oraz możliwości dalszego rozwoju konceptu i rozbudowy sieci. Poprzez bliższą współpracę z naszymi istniejącymi platformami restauracyjnymi jesteśmy pewni, że razem stworzymy jeszcze silniejsze przedsiębiorstwo, które stanie się jedną z wiodących franczyzowych sieci pizzerii w Europie.

– powiedział executive vice president i p.o. CEO Orkla Consumer & Financial Investments, Thomas Ljungqvist, cytowany w komunikacie.

To kolejny duży krok w rozwoju sieci Da Grasso. Naszym partnerem zostaje firma z dużym doświadczeniem w sektorze out-of-home. Jest to bardzo istotne z perspektywy kontynuowania obecnych warunków współpracy franczyzowej, jak i wytyczania kolejnych obszarów wzrostu, korzystnego dla wszystkich.

– dodała prezes Da Grasso Magdalena Piróg.