Doradztwo finansowe dla właścicieli Maczfit Foods Sp. z o. o., przy pozyskaniu inwestora strategicznego w postaci Żabka Polska 5 marca 2021

FIDEA pełniła rolę wyłącznego doradcy finansowego dla właścicieli Maczfit Foods Sp. z o. o., przy pozyskaniu inwestora strategicznego w postaci Żabka Polska sp. z o.o.

Maczfit, niekwestionowany lider rynku cateringu dietetycznego w Polsce oferuje swoim klientom szeroki wachlarz odpowiednio zbilansowanych planów żywieniowych, obejmujących pełnowartościowe dania oparte na oryginalnych recepturach o restauracyjnej jakości i wyjątkowej estetyce podania. Firma obecnie rozwozi około 50 tys. posiłków dziennie, czyli około 10 tys. abonamentów, do ponad 1500 miejscowości położonych na terenie całej Polski. Zatrudnia ponad 300 pracowników, posiada wykwalifikowaną kadrę managerską, a także dysponuje nowoczesnym zakładem produkcyjnym zlokalizowanym w Polsce centralnej, oferując autorską aplikacją mobilną z jedynym na rynku modelem subskrypcyjnym.

Niezmiernie się cieszę, że Żabka zostanie nowym większościowym udziałowcem Maczfit Foods Sp. z o.o. Chciałbym podkreślić, że w ciągu ostatnich 2 lat Maczfit skokowo zwiększył skalę działania, wchodząc na nowe rynki oraz rozszerzając swoją nowoczesną ofertę. Nasza inwestycja pozwoliła na dostosowanie mocy produkcyjnych, zwiększenie zatrudnienia, a także znaczące poprawienie rentowności spółki. Mam nadzieję, że dołączenie do wiodącej polskiej grupy handlowej, jaką jest Żabka, pozwoli Maczfitowi kontynuować wyśmienite tempo wzrostu.

– powiedział Piotr Noceń, współzałożyciel i Partner Zarządzający funduszu Resource Partners.

Transakcja ta pozwoliła osignąć funduszowi Resource Partners zwrot z inwestycji na poziomie 3.6x money multiple oraz 70% IRR.

Cieszymy się, że Grupa Żabka dostrzegła nasz potencjał i dzięki jej ekosystemowi będziemy mogli zaoferować nasze usługi jeszcze większej liczbie klientów. Już teraz jesteśmy liderem rynku cateringu dietetycznego w Polsce, decyzja Żabki sprawia, że w kolejnych latach nasz rozwój nabierze jeszcze szybszego tempa. Naszą misją jest wsparcie prozdrowotnych wyborów Polaków – Żabka jako firma promująca zrównoważony styl życia jest dla nas najlepszym partnerem.

– mówi Maciej Lubiak, Prezes Maczfit.

Włączenie spółki Maczfit do Grupy Żabka to element naszej długofalowej strategii rozwoju w obszarze convenience, która zapewni nam skuteczne odpowiadanie na potrzeby milionów klientów. Nowa struktura organizacyjna, o której poinformowaliśmy na początku roku, pozwoli nam poszerzać zakres działalności o kolejne obszary biznesowe m.in. takie jak catering dietetyczny, w ramach którego funkcjonuje Maczfit.

– mówi Tomasz Suchański, Prezes Zarządu, CEO Grupy Żabka.

Systematycznie rozbudowujemy nasze kompetencje i usługi w obszarze cyfrowych rozwiązań dla konsumentów, który jest przyszłością, a właściwie już teraźniejszością handlu. Oferta Maczfitu jest komplementarna wobec istniejącego ekosystemu Żabki opartego na modelu modern convenience, w którego DNA jest bliskość i wygoda oraz dopasowanie rozwiązań do oczekiwań klientów.

– komentuje Tomasz Blicharski, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający Żabka Future.

Żabka Polska sp. z o.o. jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience liczącej ponad 7000 placówek prowadzonych przez ponad 5600 franczyzobiorców pod marką Żabka.