Doradztwo finansowe dla właścicieli SaneChem przy sprzedaży firmy do inwestora strategicznego, Diversey 30 grudnia 2020

FIDEA pełniła rolę wyłącznego doradcy finansowego dla Sanechem Sp. z o.o. i jego właścicieli przy sprzedaży firmy do inwestora strategicznego – światowego lidera i dostawcy kompleksowych rozwiązań utrzymania higieny oraz zapobiegania infekcjom dla sektorów instytucjonalnego oraz spożywczego, Diversey. Transakcja została zamknięta w grudniu 2020 roku.

SaneChem, jako wiodący polski producent z ponad 30-letnim doświadczeniem na rynku, jest dostawcą profesjonalnych rozwiązań higienicznych. Przejęcie SaneChem umocni wiodącą pozycję Diversey na krajowym rynku, jednocześnie wzmacniając plany rozwoju w Europie Wschodniej, w sektorach przemysłu spożywczego.

Przejęcie SaneChem przez Diversey to ważny moment dla obu firm. Istnieje między nami znaczny potencjał synergii, który odzwierciedla więcej niż tylko nasze udziały w rynku, a także wykracza poza wspólny zakres naszych produktów, usług i rozwiązań. Uznane doświadczenie branżowe SaneChem i bardzo wysokie standardy są ściśle ukierunkowane na zaspokajanie potrzeb lokalnych oraz regionalnych klientów. Odzwierciedla to zaangażowanie Diversey jako firmy zorientowanej na klienta oraz poszukującej ciągłego rozwoju. Doświadczenie i reputacja SaneChem na rynkach eksportowych oferuje znaczny potencjał wzrostu poprzez wykorzystanie istniejących kanałów umożliwiających rozszerzania naszej pozycji na rynkach Europy Wschodniej, co jest kluczowym elementem naszych globalnych planów rozwoju.

– powiedział Phil Wieland, CEO Diversey.

(link w języku angielskim: https://diversey.com/en/media-center/press-releases/sanechem-delivers-key-regional-acquisition-diversey-continues-expansion-global-food-and-beverage-industry)