FIDEA pełniła rolę doradcy finansowego dla wiodącego właściciela Grupy EcoWipes, przy pozyskaniu inwestorów finansowych: Cornerstone Investment Management i Kartesia 13 lipca 2023

Grupa EcoWipes jest czołowym graczem na rynku produktów higienicznych i kosmetycznych takich jak chusteczki, płatki kosmetyczne, waciki oraz czyszczących. Swoje produkty sprzedaje zarówno pod własnymi markami jak Tami, Rapid Clean oraz jako private label dla największych sieci handlowych, takich jak Lidl, Biedronka i Auchan, dzięki czemu produkty firmy są dostępne nie tylko w Polsce lecz również w wielu europejskich sklepach.

Cechami wyróżniającymi Ecowipes są innowacyjne i przyjazne dla środowiska technologie, takie jak szerokie portfolio biodegradowalnych rozwiązań. Aby zmniejszyć swój ślad węglowy, firma polega na surowcach o niskim stopniu przetworzenia i lokalnych dostawcach. Ponadto firma pracuje z materiałami pochodzącymi ze źródeł odnawialnych i zwiększa wykorzystanie recyklatu. Ecowipes kładzie również duży nacisk na edukację konsumentów i inspirowanie ich do zmiany codziennych nawyków.

Firma została założona w 2011 roku. Jest to bardzo dynamiczny i nowoczesny producent, tworzony przez zespół ekspertów z ponad 30-letnim doświadczeniem w innowacyjnych rozwiązaniach biznesowych, którzy nieustannie pracują nad rozwojem produktów przyjaznych dla środowiska.

Ecowipes posiada dwie nowoczesne fabryki – główną zlokalizowaną w Nowym Dworze Mazowieckim oraz drugą z zaawansowanym technologicznie parkiem maszynowym w pobliżu Miluzy we Francji pod marką Hydra Beauty & Clean. Trzecia fabryka powstaje w Pomiechówku, w Polsce.