FIDEA pełniła rolę doradcy finansowego dla właścicieli Techland S.A. przy pozyskaniu partnera strategicznego, Tencent 15 września 2023

Techland jest wiodącym producentem i wydawcą gier wideo AAA, zatrudniającym ponad 450 osób, z siedzibą we Wrocławiu oraz drugim biurem i studiem w Warszawie. Firma została założona i jest prowadzona przez Pawła Marchewkę od 1991 roku. Specjalizuje się w grach AAA z otwartym światem m.in. Call of Juarez (2006), Dying Light oraz Dying Light 2 (2015 i 2022; do dziś łącznie ponad 30 mln sprzedanych sztuk), którymi gracze mogą się cieszyć na wszystkich głównych platformach (PC, konsole Xbox i PlayStation). Techland posiada również własny, autorski silnik do tworzenia gier.

Tencent, największa firma gamingowa na świecie oraz lider inwestycji w branży gier, stanie się partnerem strategicznym Techlandu, aby pomóc w zwiększeniu możliwości deweloperskich i wydawniczych Techlandu. Paweł Marchewka będzie dalej zarządzał spółką jako Prezes, zachowując pełną niezależność twórczą.

Tencent to dziś największy gracz w świecie gamingu. Zdecydowaliśmy się na współpracę z partnerem strategicznym, który może wnieść dla nas ogromną wartość (wiedzę, wsparcie, obecność w obszarach, w których możemy się rozwijać), a jednocześnie pozwoli nam zachować niezależność w podejmowaniu decyzji i przestrzeganiu naszych wartości.

– skomentował Paweł Marchewka, Prezes i założyciel Techlandu.