FIDEA zdobywcą Diamentu Private Equity w kategorii Doradca Corporate Finance Roku 2011 31 maja 2012

Podczas trzeciej edycji konferencji „Private Equity Forum & Awards Gala” organizowanej przez Executive Club, FIDEA została uhonorowana Diamentem Private Equity, zwyciężając w konkursie na Doradcę Corporate Finance Roku 2011. Nagrody te zostały rozdane po raz pierwszy dla najlepszych firm, osób oraz transakcji powiązanych z sektorem private equity.

Jest znamienne, że wśród pięciu nominowanych doradców corporate finance znalazły się trzy niezależne firmy doradcze. Cieszymy się, że ta stosunkowa młoda kategoria uczestników rynku kapitałowego wpisała się na trwałe w polski rynek transakcji fuzji i przejęć oraz święci sukcesy. Zdobycie nagrody Doradca Corporate Finance Roku 2011 utwierdza nas w przekonaniu, że FIDEA jest wiodącym butikiem bankowo-inwestycyjnym w Polsce. Pozycję tę udało nam się osiągnąć konsekwentnie opierając swoje działanie na jakości i zaufaniu, które od lat towarzyszą nam w codziennej pracy. Ta nagroda to osiągnięcie całego naszego zespołu, co chciałbym podkreślić i za co chciałbym wszystkim podziękować.

– dziękując za nagrodę powiedział Marek Dojnow, Partner Zarządzający FIDEA.

W 2011 roku FIDEA doradzała przy pięciu zakończonych sukcesem transakcjach fuzji i przejęć. Jedna z nich, pozyskanie funduszu Advent International jako inwestora finansowego do American Heart of Poland S.A., największej polskiej prywatnej grupy kardiologicznej, została nominowana do nagrody Diament Private Equity w kategorii Transakcja Roku 2011.