Pozyskanie inwestora branżowego, Kewpie Corp. dla Mosso

Doradztwo dla Mosso Kwaśniewscy sp.j., jednego z czołowych producentów przypraw mokrych w Polsce przy pozyskaniu inwestora strategicznego – japońskiej grupy spożywczej Kewpie Corp.

W styczniu 2017 r. Kewpie Corp. nabyło przedsiębiorstwo Mosso Kwaśniewscy sp.j., jednego z czołowych producentów przypraw mokrych w Polsce. FIDEA pełniła rolę wyłącznego doradcy finansowego dla Mosso Kwaśniewscy sp.j.

Mosso jest jednym z czołowych producentów majonezu w Polsce. Oferta produktowa obejmuje również olej roślinny, chrzany, ketchupy, musztardy i sosy. Założona w 1985 roku firma należy do najdłużej działających producentów tego rodzaju przypraw na rynku polskim. Jej przewagą konkurencyjną jest unikalna integracja pełnego łańcucha wartości, począwszy od skupu surowca do produkcji oleju, poprzez tłoczenie oleju we własnym zakładzie rafinacyjnym, aż do produkcji najwyższej jakości majonezu i przypraw.

Kewpie Corp. jest czołowym producentem majonezu i dressingów w Japonii, notowanym na giełdzie w Tokio. W swojej ofercie posiada min. również ocet winny, przetwory jajeczne, dania gotowe, odżywki dla niemowląt i dżemy. Spółka zajmuje się również sprzedażą środków chemicznych dla przemysłu spożywczego, kosmetycznego i medycznego oraz dystrybucją żywności. Nabycie Mosso będzie pierwszą transakcją Kewpie Corp. w Europie.

Zespół transakcyjny

Adam JABŁOŃSKI

Adam JABŁOŃSKI

Wiceprezes Zarządu, Partner Zarządzający

Jan MATEŃKO

Jan MATEŃKO

Dyrektor Zarządzający

Data

Styczeń 2017

Sektor

Dobra konsumpcyjne

Wartość transakcji

Nieujawniona