Pozyskanie inwestora strategicznego, Grupy Wirtualna Polska dla Enovatis S.A.

Doradztwo finansowe dla Enovatis S.A., wiodącego internetowego multiagenta turystycznego przy pozyskaniu inwestora strategicznego, Grupy Wirtualna Polska, operatora jednego z dwóch najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych

W grudniu 2015 r. Grupa Wirtualna Polska nabyła 100% udziałów w Enovatis S.A., największym w Polsce internetowym multiagencie turystycznym. FIDEA pełniła rolę wyłącznego doradcy finansowego na rzecz Enovatis S.A.

Enovatis jest największym i najszybciej rozwijającym się agentem turystycznym online (OTA) w kraju. W portfolio spółki znajdują się trzy popularne portale turystyczne – wakacje.pl, easygo.pl i wypoczynek.pl. Spółka operuje w czterech segmentach: pakietowej turystyki wyjazdowej i turystyki wypoczynkowej, sprzedaży biletów lotniczych oraz pośrednictwie w rezerwacji miejsc hotelowych w Polsce i na świecie. Enovatis na stałe współpracuje z grupą kilkudziesięciu partnerów turystycznych, technologicznych i komercyjnych, w tym z największymi tour operatorami w kraju, takimi jak Itaka, Rainbow, Exim Tours, Wezyr Holidays, Coral Travel, Neckermann, Sun&Fun.

Wakacje.pl istnieją od 1999 roku, a pod nazwą Enovatis od 2009 roku będąc operatorem szeregu portali turystycznych takich jak: wakacje.pl czy easygo.pl. Firma jest liderem na polskim rynku internetowych multiagentów turystycznych. W 2014 roku obsłużyła ponad 105 tysięcy osób oraz osiągnęła łączne obroty przekraczające 240 milionów PLN.

Grupa WP jest właścicielem jednego z dwóch najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych – Wirtualnej Polski. Prowadzi również portal horyzontalny o2.pl oraz liczne specjalistyczne portale wertykalne, w tym: Money.pl, Biztok, Dobreprogramy, Sportowe Fakty czy Pudelek.

Grupa WP nabyła 100% akcji Enovatis. Dzięki tej transakcji Grupa WP rozszerza swoją obecność na rynku turystycznym oraz istotnie wzmacnia działalność w obszarze e-commerce.

Zespół transakcyjny

Marek DOJNOW

Marek DOJNOW

Prezes Zarządu, Partner Zarządzający

Adam JABŁOŃSKI

Adam JABŁOŃSKI

Wiceprezes Zarządu, Partner Zarządzający

Michal SKWAREK

Michal SKWAREK

Dyrektor

Data

Grudzień 2015

Sektor

TMT

Wartość transakcji

PLN 84 mln