Doradztwo finansowe dla właściciela Orthos Szpital Wielospecjalistyczny Sp. z o.o. przy pozyskaniu inwestora strategicznego w postaci Grupy Luxmed 11 lipca 2023

FIDEA pełniła rolę wyłącznego doradcy finansowego dla Orthos Szpital Wielospecjalistyczny Sp. z o.o. i jego właściciela przy sprzedaży firmy do inwestora strategicznego – Grupy Luxmed, lidera prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce.

Orthos jest wiodącym wielodyscyplinarnym szpitalem na Dolnym Śląsku. Szpital zapewnia unikalną ofertę dla pacjentów w zakresie ortopedii, chirurgii, laryngologii, ginekologii i medycyny sportowej, świadczoną przez światowej klasy specjalistów medycznych, którzy są pionierami w swoich dziedzinach o międzynarodowej renomie. Od ponad 14 lat Orthos zapewnia najwyższej jakości opiekę zdrowotną, zdobywając niezwykłą ocenę jakości zarówno od pacjentów, jak i specjalistów medycznych. Z ponad 39,1 tys. zadowolonych pacjentów i ponad 11,8 tys. udanych procedur medycznych od 2018 roku, Orthos jest oczywistym wyborem dla pacjentów poszukujących najlepszej możliwej opieki.

Dołączenie ORTHOS Szpital Wielospecjalistyczny do Grupy LUX MED staje się faktem – rozszerzamy naszą ofertę o nowoczesne usługi szpitalne na terenie Dolnego Śląska. To już 15. szpital działający w ramach struktur LUX MED. Wzmocni nas zespół uznanych w regionie specjalistów, zarówno w wymiarze medycznym jaki i zarządczym. Jestem przekonana, że dobra współpraca pozwoli na rozwój szpitala oraz na zapewnienie Pacjentom jeszcze lepszego dostępu do naszego ubezpieczenia szpitalnego LUX MED – Pełna Opieka. Witamy w Grupie LUX MED! Wierzę we wspólny sukces.

– powiedziała Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

Zaczynamy nowy rozdział w historii szpitala Orthos. Od dzisiaj jesteśmy razem w Grupie LUX MED. Nasz szpital na przestrzeni kilkunastu lat swojej obecności na rynku dał się poznać pacjentom jako placówka świadcząca usługi medyczne na najwyższym poziomie. Naszym celem i zawsze stawialiśmy to na pierwszym miejscu, jest dobro pacjenta i jego potrzeby. Nasza pozycja na rynku, nie tylko dolnośląskim, ale przede wszystkim ogólnopolskim to efekt pracy wielu osób. Nasi eksperci to znani i cenieni specjaliści zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Mówimy o sobie Orthos Team, bo ten zgrany profesjonalny zespół jego wiedza i doświadczenie to największa wartość naszej placówki. Wiemy, że dołączając do Grupy LUX MED, będziemy mogli rozwijać się i realizować nasze cele zgodnie z polityką inwestora branżowego. Jestem o tym przekonany, że ta droga zawiedzie nas tylko i wyłącznie w dobrym kierunku i da nam same korzyści dla naszego zespołu i dla grupy i dla pacjentów.

– skomentował Krzysztof Kotela, Prezes Orthos Szpital Wielospecjalistyczny.