Trzecie miejsce dla FIDEA w rankingu Thomson Financial 2 stycznia 2008

Według rankingu Thomson Financial „Mid-Market M&A Review” za rok 2007 FIDEA zajęła trzecie miejsce pod względem wartości zrealizowanych transakcji w kategorii Eastern Europe Rankings w transakcjach do 100 mln USD.

Ranking Thomson Financial to jeden z najbardziej prestiżowych rankingów doradców finansowych na rynku fuzji i przejęć na świecie. Jest to powszechnie przyjęty ranking najlepszych doradców od M&A na świecie. Tradycyjnie liderami pod względem wartości przeprowadzonych transakcji są największe i najbardziej prestiżowe banki inwestycyjne jak Goldman Sachs czy Morgan Stanley, wiodące od lat prym w bankowości inwestycyjnej.

Thomson Financial prowadzi również ranking doradców w tzw. mid-market transactions, czyli na rynku transakcji średnich rozmiarów. W tym obszarze od lat do czołówki przebijają się investment banking boutiques, niezależne firmy doradcze.

Z radością przyjmujemy, że właśnie FIDEA, mimo zaledwie dwóch lat działalności sięgnęła już po tak zaszczytne miejsce w rankingu M&A w całym regionie. Cieszy mnie również fakt, iż pytany przez Manager Magazin dwa lata temu o cele strategiczne FIDEA i jej miejsce na rynku M&A w Polsce stwierdziłem, że będziemy się koncentrować na transakcjach w obszarze 100 mln EUR, tam gdzie konkurencja ze strony globalnych banków inwestycyjnych jest mniejsza. Nasze miejsce w rankingu Thomson Financial w kategorii transakcji do 100 mln USD potwierdza słuszność naszej strategii i jej udaną realizację.

Marek Dojnow, FIDEA